Strony internetowe – zacznij od bloga

Posted on

strony internetowe

strony internetowe

Blogi stały się modne około 2004 roku, a ich popularność nie spada. Skąd takie powodzenie blogów wśród internautów? Blogi są interesujące! Internauci docenili prawdziwość blogów i to, że wpisy umieszcza nie redaktor, a zwykły człowiek. Internauci polubili blogi, ponieważ wpisy na nich zamieszczają osoby im znane, chociażby z mediów. Politycy, aktorzy, dziennikarze, wszyscy mają i piszą blogi, a internauta może się o tych osobach dowiedzieć więcej. Założenie i prowadzenie bloga jest proste – to kolejny powód ich popularności. A przy dużej liczbie odsłon na blogu można zarobić!

Strony internetowe, by przyciągały odbiorców, muszą być interesujące. W przypadku blogów jest dokładnie tak samo. A  żeby blog był interesujący, autor powinien mieć coś do powiedzenia. I tak na przykład fryzjer z powodzeniem może prowadzić blog o fryzurach i najnowszych trendach w tej materii, a mama czwórki dzieci blog dla młodych mam. Pisząc „na siłę” nie zyskamy sympatyków, a nasz brak wiedzy zostanie szybko zdemaskowany.

A więc zaciekawić odbiorcę, ale jak? Ważny jest styl pisania i sposób ujęcia tematu. A piszemy tak, by internauta po pięciu zdaniach nie zniechęcił się, lecz wręcz przeciwnie, czytał dalej. Ważne, by pisać regularnie i równie regularnie zamieszczać wpisy. Czytelnik bloga nie będzie dwa tygodnie czekał na kolejny wpis, bo czekając w końcu zapomni o owym blogu i wybierze inne strony internetowe.

Warto zadbać, by na naszym blogu reklamowały się firmy i ich strony internetowe. Dobrze, jeśli ktoś nas zauważy. Adres naszego bloga, zacytowany przez portal, czy gazetę, z pewnością przyczyni się do zwiększenia ilości odsłon naszej strony.

Blog można założyć za darmo, pod warunkiem, że wybierzemy odpowiednią platformę (na przykład Blogger). Na tej platformie w pewnym stopniu można zaprojektować własny blog, ponieważ ma się wpływ na dobór danych motywów. W dodatku blog założony na tejże platformie dobrze pozycjonuje się w internetowej wyszukiwarce. Wadą jest ograniczona kontrola nad własnym blogiem, bądź co bądź platforma na której został umieszczony nie jest przecież nasza.

Tags: , , , ,